Jak podpořit fond

Pokud byste rádi podpořili aktivity našeho nadačního fondu, prosím použijte darovací formulář dole na této stránce. Nezapomeňte, že i malý obnos může pomoci nadějnému studentovi nebo vědci splnit si svůj sen a nastartovat svoji vědeckou kariéru.

O uplatnění darů se můžete přesvědčit v záložce Podpořené projekty.

Darovat můžete také na adrese: https://www.darujme.cz/projekt/1202075

Děkujeme Vám za Váš příspěvek.

 

„Můj táta, Jaroslav Tupý, věnoval vědě (potažmo šlechtění) celý svůj život. Jeho práce měla skvělé výsledky a přestože nestál o publicitu, zaslouží si, aby se o něm vědělo a aby jeho práce našla své další pokračovatele. Nadační fond zřízený jeho jménem má za cíl podpořit vědce jako byl on. Proto tento fond jeho jménem plně podporuji.“  Vojtěch Tupý, syn Jaroslava Tupého

 

“Měl jsem to potěšení a čest pracovat s Dr. Jaroslavem Tupým více než 20 let.  Společně jsme pracovali na vývoji kvalitních, chorobám rezistentních odrůd jabloně s výbornou chutí. Dr. Tupý byl skvělým vědcem a také velmi schopným mužem. Jeho tichá a skromná oddanost vědě a akademikům se vyznačovala pokorou a respektem. Nikdy netoužil po slávě a spíše trval na tom, aby se jeho zásluhy přičetly přírodě. Jednomu reportérovi, kterému odmítl poskytnout reportáž o své práci skromně řekl, že ne on, ale sama příroda vytváří ovoce.

Na počest jeho celoživotního výzkumu budou jeho kolegové pokračovat v práci na jeho projektech. Naše firma Varieties International nadále podporuje jeho práci prostřednictvím fondu zřízeného na podporu akademických studentů. Doufáme, že toto vzdání holdu a podpora pomůžou ocenit skvělou práci Jaroslava Tupého tím, že pomůže studentům dosáhnout akademických úspěchů.”

Dave Weil, manažer firmy Varieties International LLC. (USA)